BCS Polska dla Służby Zdrowia

Wprowadzony system opiera się na wydruku specjalnych naręcznych opasek, które służą do identyfikacji pacjentów. Szpital został wyposażony w drukarki Zebra HC-100 oraz specjalistyczne opaski przeznaczone na ręce dla pacjentów, zarówno dzieci jak i dorosłych.

"Zakontraktowane usługi obejmowały dostarczenie drukarek Zebra HC-100 wraz z materiałami eksploatacyjnymi oraz ich dwuletni serwis. Ponadto zobowiązaliśmy się do regularnego zaopatrywania szpitala w potrzebne opaski" - stwierdził Tomasz Tomera z BCS Polska.

Drukarki opasek Zebra HC-100 to unikatowe rozwiązanie pozwalające na wydruk białych lub kolorowych opasek dla przebywających w szpitalu, które pomagają identyfikować pacjentów w każdym wieku. Zastosowanie kodów kreskowych podnosi wydajność pracy, zmniejsza koszty, a przede wszystkim ogranicza do minimum ryzyko ewentualnych pomyłek.

"Redukcja kosztów to niezwykle istotny czynnik w działalności każdej placówki służby zdrowia w Polsce. Jednak elementem ważniejszym od oszczędności jest wyeliminowanie ryzyka jakiejkolwiek pomyłki związanej z identyfikacją pacjentów" - powiedziała Iwona Orkiszewska, Dyrektor Powiatowego Szpitala w Iławie.

Rozwiązanie firmy Zebra jest kompatybilne z niemal każdym systemem informatycznym używanym w polskich szpitalach. Dostępne w różnych rozmiarach i kolorach opaski pozwalają na ich wszechstronne wykorzystanie, a specjalna powłoka antybakteryjna sprawia, że mogą być one bez obaw używane w placówkach służby zdrowia.

Zobacz także

Jedną z najistotniejszych decyzji, jaką muszą podjąć placówki Służby Zdrowia, realizując swoje inicjatywy w zakresie informatyzacji i mobilności, jest wybór odpowiedniego urządzenia, które odegra znaczącą rolę w tym, jak skuteczne będzie całe rozwiązanie informatyczne. Nieodpowiednie urządzenie może frustrować użytkowników,...
dowiedz się więcej
Informujemy,  że  producent  opasek  firma  Zebra Technologies  po  31.12.2013  r.  zaprzestaje  produkcji  i dystrybucji  opasek  na  rękę  typu  Z-Band  Comfort. Od  stycznia  2014  r.  produkty będą dostępne tylko do wyczerpania zapasów. Następcą opasek typu Z-Band Comfort są opaski Z-Band UltraSoft.
dowiedz się więcej
18 października 2013 r. w gdańskim Centrum Kongresowym AmberExpo odbyło się I Pomorskie Forum Medyczne, zorganizowane przez Grupę DMP.
dowiedz się więcej
BCS Polska wdrożyła system automatycznej identyfikacji pacjentów w 4 szpitalach należących do Euromedic Diagnostics Polska.
dowiedz się więcej
Dowiedz się, w jaki sposób Centrum Szpitalne w Awinionie upraszcza swoje działania i obniża koszty, wykorzystując drukarki przenośne Zebra QL 220™ Plus.
dowiedz się więcej
Z przyjemnością informujemy o nowych opaskach na rękę Z-Band UltraSoft, które są najdelikatniejszymi w dotyku opaskami do druku termicznego dostępnymi na rynku! Opaski Z-Band UltraSoft są uzupełnieniem obecnego asortymentu opasek na rękę firmy Zebra i będą dostępne w rozmiarach dla dorosłych, dzieci i niemowląt do użytku z drukarką...
dowiedz się więcej
Ulepszona drukarka opasek na rękę HC100 rozszerza możliwości obecnego modelu o technologię bezprzewodową i zmodyfikowane oprogramowanie firmware, zwiększając szybkość druku i poszerzając zakres zastosowań, co zapewnia nowym drukarkom większą atrakcyjność na rynku. Ze względu na takie zalety jak łatwe do ładowania wkłady i szeroka...
dowiedz się więcej
Po długich konsultacjach społecznych Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie w sprawie warunków, sposobu i trybu zaopatrywania pacjentów szpitala w znaki identyfikacyjne oraz sposobu postępowania w razie stwierdzenia ich braku.
dowiedz się więcej
Zachęcamy do odwiedzenia wirtualnego szpitala, w którym zobaczą Państwo jak rozwiązania firmy Zebra pomagają zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i eliminować błędy w danych od izby przyjęć poprzez laboratorium, salę operacyjną, aptekę i dalej, przyczyniając się tym samym do przyspieszenia procesów w całym sektorze ochrony zdrowia.
dowiedz się więcej
W dniu 13 września 2011 w Warszawie odbyła się konferencja pt.: „Nowoczesne systemy identyfikacji w Służbie Zdrowia - identyfikacja pacjentów i personelu” zorganizowana przez BCS Polska we współpracy z Wydawnictwem Wiedza i Praktyka w ramach Klubu Kadry Zarządzającej ZOZ.
dowiedz się więcej
Opaski na rękę Zebra to wygodny, efektywny i bezpieczny sposób identyfikacji osób - czy to pacjentów w szpitalu, czy też gości w ośrodku rekreacyjnym.
dowiedz się więcej